ART / Lithographs / Litograph 9018029
*
nr 901 8029
LITOGRAPH (F)
Björn Jonsson, 25/50, 1939, subject: 47x30,
Björn Jonsson, 25/50, 1939, motivet: 47x30
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday June 30 2014
at 18:54:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/6 23:28:15
1
100 kr
29/6 14:33:59
2
150 kr
30/6 18:41:11
3
200 kr
30/6 18:49:09
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn jonsson grafik litografi litografier
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
-
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56
*
LITOGRAPH (F)
nr 901 8029
LITOGRAPH (F)
Björn Jonsson, 25/50, 1939, subject: 47x30,
Björn Jonsson, 25/50, 1939, motivet: 47x30
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday June 30 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/6 23:28:15 | 1 | 100 kr |
29/6 14:33:59 | 2 | 150 kr |
30/6 18:41:11 | 3 | 200 kr |
30/6 18:49:09 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn jonsson grafik litografi litografier
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46 -
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56